Yardım HTC U11 Repair İşlemi

munog

VIP Üye
Arkadaşlar merhaba,U11 için zamanında çok repair işlemi aradığım için ,şimdi de böyle güzel bir forum bulmuşken konusunu açayım belki bilen bir arkadaş burda anlatırsa lazım olacaktır.
çünkü hiç bir forumda bu konuya rastlamadım.

Arkadaşlar merhaba,U11 için zamanında çok repair işlemi aradığım için ,şimdi de böyle güzel bir forum bulmuşken konusunu açayım belki bilen bir arkadaş burda anlatırsa lazım olacaktır.
çünkü hiç bir forumda bu konuya rastlamadım.
Yöntemi şöyle deneme yapabilirsiniz. Olduğunu söyleyenler var ama ben denemedim.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Cihazı unlock yapın.
Root yapın.
Diagnostic açın.
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
QPST ile QCN yedeğini alın ve originalini saklayın.
QCN kopyasının üzerinde oynama yapın imei numaralarını yazınız.
Cihazın modemst 1 modemst 2 fsg fsc dosyalarını yedek alıp silin.
Cihaza format atın ve yazılım yükleyin.
Tekrar root yapıp diagnostics açın.
QCN geri yükleyin.

Yöntemi şöyle deneme yapabilirsiniz. Olduğunu söyleyenler var ama ben denemedim.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Cihazı unlock yapın.
Root yapın.
Diagnostic açın.
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
QPST ile QCN yedeğini alın ve originalini saklayın.
QCN kopyasının üzerinde oynama yapın imei numaralarını yazınız.
Cihazın modemst 1 modemst 2 fsg fsc dosyalarını yedek alıp silin.
Cihaza format atın ve yazılım yükleyin.
Tekrar root yapıp diagnostics açın.
QCN geri yükleyin.
Eline sağlık hocam.
Eskiden htc S-off yaptıktan sonra komutla oluyordu ama U11 S-off olmasına rağmen olmuyor.
Xtc box ile yapılırsa bu işlemlere gerek kalır mı peki?

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eline sağlık hocam.
Eskiden htc S-off yaptıktan sonra komutla oluyordu ama U11 S-off olmasına rağmen olmuyor.
Xtc box ile yapılırsa bu işlemlere gerek kalır mı peki?

Bu yöntemi dediğim gibi ben denemedim. Olup olmadığını bilmiyorum. Xtc2clip profesyonel bir araç. Cihazı s off yaptıktan sonra gerisi kolay.

Bu yöntemi dediğim gibi ben denemedim. Olup olmadığını bilmiyorum. Xtc2clip profesyonel bir araç. Cihazı s off yaptıktan sonra gerisi kolay.
Sorun da orda, kalıcı olarak s-off çıkmadı henuz.ama bir şekilde repair işlemi olması da güzel bence.

Bu yöntem işe yarıyor ancak sonrasında her formatta şebeke gidiyor xqcn siliyor

Kalıcı s of olmasada komut aktif çalışıyor sadece eski komuttan farkı var cihaz çift sim olduğu için

Benim şu anki sorunum xqcn nin silinmemesini sağlamak inşallah bir yol bulurum

Benim şu anki sorunum xqcn nin silinmemesini sağlamak inşallah bir yol bulurum
Ben cihazı geçici s-off yapıp fastboot dan repair yapmaya çalıştım ilk zamanlar,ama önceki HTC cihazları gibi yemedi ve repair e izin vermiyordu, sonradan pasaport kaydı yapıp kullandım ta ki bir sene sonra satmaya karar vermişken tesadüf eseri baktığımda IMEI nin bir tanesi farklı idi,ve bu sanırım 9 güncellemesi den sonra oldu sanki, kontrol ettiğimde ilk başlarda yapmaya çalıştığım modelin iemi nosu gelmişti, sıfırlama vs herşey yapmama rağmen silinmedi,xtc clip olan bir arkadaş a götürdum 8 e düşürüp tekrardan ORJİNAL IMEI yazdık.boyle ilginç bir olayı bizzat yaşadım

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt