Yardım Samsung Galaxy S9+ Sıvı Temas Sonrası Açılmıyor

Flutter

Üye
Herkese selam,

Cihazım, suyla temas ettikten sonra şarjı bitene kadar hiçbir sorun çıkarmadan çalıştı. Ancak, telefonum kapandıktan sonra tekrar şarja bağladığımda, maalesef şarj almadı. Telefonumu açmak için çeşitli yöntemler denedim ama ne yazık ki başarılı olamadım. Telefonum son olarak açılış ekranında döngüye girdi ve bu sorunu çözmek için Odin v3.14.4 ile stock ROM yüklemeyi düşündüm. Üç farklı ROM indirdim ama her seferinde “fail” mesajı aldım. Doğru ROM'u bulamamış olabilirim, çünkü bu konuda çok fazla bilgim yok. Gönderime birkaç ekran görüntüsü ekledim, bu konuda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Ekran görüntüsü 2024-05-05 222555.png
downloading-yakın.jpg
downloading.jpg
fail-ekranı.jpg

FXXUH olan yazılımlar cihazla uyumlu.Sorun donanımsal büyük ihtimalle önce sıvı teması giderin.Anakartı açıp temizlettirin ondan sonra yazılım denersiniz.

Herkese selam,

Cihazım, suyla temas ettikten sonra şarjı bitene kadar hiçbir sorun çıkarmadan çalıştı. Ancak, telefonum kapandıktan sonra tekrar şarja bağladığımda, maalesef şarj almadı. Telefonumu açmak için çeşitli yöntemler denedim ama ne yazık ki başarılı olamadım. Telefonum son olarak açılış ekranında döngüye girdi ve bu sorunu çözmek için Odin v3.14.4 ile stock ROM yüklemeyi düşündüm. Üç farklı ROM indirdim ama her seferinde “fail” mesajı aldım. Doğru ROM'u bulamamış olabilirim, çünkü bu konuda çok fazla bilgim yok. Gönderime birkaç ekran görüntüsü ekledim, bu konuda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.Ekli dosyayı görüntüle 21287Ekli dosyayı görüntüle 21289Ekli dosyayı görüntüle 21290Ekli dosyayı görüntüle 21288
Suya düştükten sonra hemen içi açılıp batarya teması kesilip ardından tiner ile temizlenmesi lazımdı. SİZ kullanmaya devam ettiğiniz için sıvı temas ana karta zarar vermiş. Sorun şu an teknik yazılım ile alakası yok.​

Suya düştükten sonra hemen içi açılıp batarya teması kesilip ardından tiner ile temizlenmesi lazımdı. SİZ kullanmaya devam ettiğiniz için sıvı temas ana karta zarar vermiş. Sorun şu an teknik yazılım ile alakası yok.
Evet batarya şişmiş maalesef. İşin kötü yanı verilerimi de kaybettim. Direkt servise götürüp batarya değişimi ile verilerimi kurtarabilirdim en başında, sağlık olsun :). Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt