Bilgi Slax Linux USB Boot Loader Kullanımı

Arkadaşlar bu paylaşımda bir süredir kullandığım ve teknik açıdan çok faydalandığım Slax Linux 64Bit sürümü hakkında bilgi vermek istiyorum.
Çok önemsenmeyebilir lakin diğer Linux türevlerine göre çok küçük boyutu ile (280 mb) kolay şekilde boot edilebilir olması benim açımdan büyük avantaj diyebilirim. Nerede kullanıyorsun derseniz, usb flash diskimde sürekli boot edilmiş olarak bekliyor ve bir şekilde işletim sistemi çökmüş, açılamayan, onarılamayan bilgisayarları formatlamadan önce Slax Linux ile açıp harici hard diske içindeki verileri yedekleyebiliyorum. Ayrıca flash diskimi normal işlerimde de kullanmaya devam ediyorum. Çok işlevsel bir sürüm olmasa da bu açıdan büyük bir iş yaptığına inanyıorum.

slax.jpg

Tek yapmanız gereken
İndirdiğimiz rar dosyasını açarak çıkardığımız BOOT ve Slax klasörlerini USB diskimize kopyalamak ve Slax klasörü içinde bulunan boot klasöründe ki bootinst.bat uzantılı dosyaya çift tıklamaktır. Umarım birilerine faydası olur.

Gizli İçerik
Gizli İçerik
Resmi Sitesi :
http://ftp.sh.cvut.cz/slax/Slax-9.x/slax-64bit-9.9.1.iso

Not: Dosyayı yükleyemediğim için site linki verdim.

teşekkürler hocam
bende buna benzer daha küçük boyutta tamamen sistem kurtarması için yapılmış bir sistem kullanıyorum
windows tabanlı

Bilgisayarımı ilk aldığım zaman Linux kuruluydu. Bir türlü kullanmayı beceremedim ama çok meraklıyım. :)

Geri
Üst Alt