Bilgi Xiaomi Redmi 9 Lancelot IMEI Repair Bl Açık Direkt DFT Pro ile Onarımı

ysfzyemr

Süper Kullanıcı
Genel Moderator
Herkese kolay gelsin redmi 9 lancelot modeli cihazımıza nvram yedeği harici direkt olarak imei repair işlemini anlatıyorum, öncelikle cihazımızın mui versiyonu 12 olmaması gerekiyor, aksi takdirde cihazımızın versiyonunu yetkili hesap vasıtası ile düşürmemiz gerekmektedir. Cihazımızın Usb hata ayıklama ve oem kilidini aktif ediyoruz, bu arada cihazımızın mui versiyonu 11.02 ve altı veya 11.08 olması gerekiyor çünkü sorunsuz bir şekilde programa cihazı bağlarken meta mode bağlantımız gerçekleşiyor. Dft pro programımızı açıyoruz , MTK-XIAOMI sekmesini tıklıyoruz, kırmızı notlu kısmı onaylayıp model bölümünden redmi 9u seçiyoruz, plase enable imei 2 kutusunu işaretleyip numaralarımızı giriyoruz, connect mode kısmından adb mode & meta mode kliğini işaretleyip cihazımız pc ye bağlıyoruz , scan adb yapıp telefonumuzda çıkan usb bağlantı mesajını okeyleyip start a basıyoruz cihazımız kapanıp meta moda girecek ve ortalama 45sn sonra işlemimiz bitmiş olacak. Eğerki meta mode hatası verir ise işlemi tekrarlıyoruz inşallah nihayete erecektir, böylelikle nv ram data yedeği yazmaya ihtiyaç duymadan direkt olarak cihazımıza repair işlemini yapmış olacağız, dft pro ekran görüntüsü, cihazımızın versiyon ekran görüntüsü ve mui 11.08 global versiyon fastboot rom linki aşağıdadır. Anlatımdan kaynaklanan sıkıntılarımız olmuş ise affınıza sığınıyor ve hayırlı işler diliyorum.

WhatsApp Image 2020-12-29 at 15.36.03.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-29 at 17.06.35.jpeg

Xiaomi Firmware Updater

kullanıyorum note8 pro 1 saniye nvm vs gerek olmadan

11 mi 12 mi bende 11.0.8 de meta portu kullanıyorum ama bazen çalışmıyor anlatımda 12 olacak yazmışsınız sonra 11 de oldu yazmışsınız. 11.08 de en son meta mode switch açık. sürüm ile alakası yok. 11.08 ustü meta moda exploitsiz girmez. dft her sürümde meta moda alır. ama nv repair kimi zaman oluyor kimi zaman olmuyor anakart versiyonu ile alakalı olma ihtimali var. olmadığı zaman eng romla işlem yapıyordum.

not: en son sürüme güncelledim kendiliğinden geldi şebeke tek sim. dft ile tamir edilmişti. V12.5.5.0.RJCMIXM.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt