Çözüldü Xiaomi Redmi Note 10 Sunny-Mojito ÇİFT SIM IMEI Repair İşlemi (DONANIMSAL MÜDAHALE GEREKTİRİR)

NOT : Xiaomi Redmi Note 10 a imei repair işlemini ilk biz yaptık ama piyasaya düşmesin diye paylaşım yapmadık.
Şu an yöntem piyasaya düştüğü için açıktan paylaşım yapıyoruz.

GÜNCELLEME : TAKILACAK DİRENCİ 33K OLARAK YAZMIŞTIM
33 K YERİNE 100 K DİRENÇ TAKILACAK

NOT : İŞLEMLERİ YAPMADAN ÖNCE KESİNLİKLE EFS YEDEĞİNİ ALIN
EDL DEN UMT DFT YA DA TR TOOLS İLE YEDEK ALABİLİRSİNİZ
YA DA TWRPDEN DE YEDEK ALABİLİRSİNİZ

Ekli dosyayı görüntüle 16687
Fotoğraf da görünen direncin yerine 100k olan direnci takıyoruz
Sonrasında cihazı açın
Cihazın Bootloader kilidi açıksa

TWRP DOSYASI ' nı cihaza yükleyelim
Tavsiye yükleme şekli
Kod:
fastboot boot (twrp dosyasını sürükle)

Twrp açıldıktan sonra her ihtimale karşı
Boot - Modem - EFS yedeğimizi alalım.

Twrp de backupa tıklayıp boot modem ve efs yi seçip yedek alabilirsiniz

Cihazı ROOT yapıp cihazı açalım.

Diag açalım.

Kod:
adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,adb

Qcn ve her ihtimale karşı xqcn yi çekelim

Sonra cihazı fastboot a alıp verdiğim modemi yazalım

Modem Dosyası
Kod:
fastboot flash modem (linkteki Non-hlos.bin i sürükleyin)

sonra cihazı twrp ye alıp EFS silelim

Kodlar
Kod:
adb shell

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

Cihazı açıp QCN yi çift hat editleyip QPST ile yazın işlem tamamdır.

Güncelleme yapmayın güncelleme ile imei gidebilir.
Sıfırlamayı denemedim.

Yapılan yanlış işlemlerden gsmturkey ekibi sorumlu değildir

XİAOMİ REDMİ NOTE 10 SUNNY - MOJİTO ENG ROM

Xiaomi Redmi Note 10 (Mojito) Engineering Firmware
ALTERNATİF LİNK 1
ALTERNATİF LİNK 2
ALTERNATİF LİNK 3
ALTERNATİF LİNK 4
ALTERNATİF LİNK 5
ALTERNATİF LİNK 6

Şifre: GsmTurkey.Net#Mojito_ENG

SORUNSUZ STOCK ROM HIZLI LİNK

Redmi Note 10 mojito_global_images_V12.0.2.0.RKGMIXM_20210226.0000.00_11.0_global_06f2a9e26b.tgz

Kolay gelsin arkadaşlar öncelikle hepinizwe teşekkür ediyorum . Yaptığım işlemler S3 yani i9300 üzerindeki kırmızı daire içine almış olduğum ustamızda belirtmiş aslında üstteki diye kafası karışan arkadaşlar için belirttim. yaptığım işlemler bl kapalı olduğundan önce eng rom atıp daha sonra her iki sim repair yaptıktan sonra dft ile repair network yapıp sitede belirtilen 12.02 romu yükledim şebeke gelir mi diye bekledim şebeke gelince verilen modemi yüklemedim .Hepinize teşekkür ederim hayırlı işler.

Ekli dosyalar

• 140358895_10222035428306454_8165286377170788112_n.jpg
    140358895_10222035428306454_8165286377170788112_n.jpg
    184.3 KB · Görüntüleme: 303
Son düzenleme:
need efs reset tool or command fastboot (boot loader lock ) on eng rom redmi note 10 sunny

Kolay gelsin arkadaşlar öncelikle hepinizwe teşekkür ediyorum . Yaptığım işlemler S3 yani i9300 üzerindeki kırmızı daire içine almış olduğum ustamızda belirtmiş aslında üstteki diye kafası karışan arkadaşlar için belirttim. yaptığım işlemler bl kapalı olduğundan önce eng rom atıp daha sonra her iki sim repair yaptıktan sonra dft ile repair network yapıp sitede belirtilen 12.02 romu yükledim şebeke gelir mi diye bekledim şebeke gelince verilen modemi yüklemedim .Hepinize teşekkür ederim hayırlı işler.

Ekli dosyalar

• 140358895_10222035428306454_8165286377170788112_n.jpg
    140358895_10222035428306454_8165286377170788112_n.jpg
    185.1 KB · Görüntüleme: 76
root sonrası fastboota düşüyor orj boot atınca tekrar açılıyor bir kaç yöntemle denedim hep aynı varmı bilgisi olan

@silivriserdar Ustalar kolay gelsin servisimize geldi 100k direnç ile değiştim sonrasında cihaz redmide loopa düştü eng attım cihaz açtı repair işlemlerini yaptım orjinal yazılımı yükledim ancak cihaz yine aynı redmi de reset atıyor efs silmeyi denedim modem dosyası filanda flashladım sonuç aynı baya zor durumda kaldım yardımcı olabilecek varmıdır ?

Ustalarım lütfen zor durumdayım sizden başka kimse çözemez bu işi .

İşleme başlamadan önce ana kart ta resimde işaretli olan orjinal direnci sökülüp yerine 33k değerde direnç ile değiştirildikten sonra işlem bitimi eskisini geri tekrar takmıyoruz ustam.
hocam önce konunun basında 100k direnc ile değişecek yazılmıs sonra 33k direnc yazmıssınız nasıl yani 100k olan mı kalacak üzerinden işlem sonunda

hocam önce konunun basında 100k direnc ile değişecek yazılmıs sonra 33k direnc yazmıssınız nasıl yani 100k olan mı kalacak üzerinden işlem sonunda
Merhabalar, konu açılırken değişicek direnç değerinin 100k olarak yazılmış ama bu değerin yanlış olarak yazıldığı, gerçekte takılacak direncin değerinin 33k olarak diye düzeltilmiş. yani cihaza takılacak direnç değeri 33k, işlem sonrasında da cihazda değiştirdiğimiz direnç takılı olarak kalıyor, tekrar geri sökmüyoruz veya farklı bir direnç takmıyoruz.

Merhabalar, konu açılırken değişicek direnç değerinin 100k olarak yazılmış ama bu değerin yanlış olarak yazıldığı, gerçekte takılacak direncin değerinin 33k olarak diye düzeltilmiş. yani cihaza takılacak direnç değeri 33k, işlem sonrasında da cihazda değiştirdiğimiz direnç takılı olarak kalıyor, tekrar geri sökmüyoruz veya farklı bir direnç takmıyoruz.
Yazım hatası yaptınız herhalde hocam biz 100k direnç takarak yaptık işlemleri sorunsuz

Şimdi bu note 10 ları güncellemek istesek V12.5.6.0 ne olacak?

100k direnç takarak eng rom yükledim cihaz nv data hatası veriyor modem de yükledim işlemleri baştan mı yapmalıyım acaba.

100k direnç takarak eng rom yükledim cihaz nv data hatası veriyor modem de yükledim işlemleri baştan mı yapmalıyım acaba.
Merhaba, taktığınız direnci kontrol ediniz. Sağlam bağlanmış görüyor ise başka bir 100k direnc takıp cihazı açmayı deneyiniz. Bu yaşanan hataların en büyük sebebi direnc olmaktadır.

fastboot ta non-hlosu yukluyorum twrp ile acıyorum efs siliyorum .normal acılıncaa qcfire dan tamir ediyorum kapatıp acınca bu halde. dft pro dan repaır yapıp qcn write yapıyorum yine aynı hale geliyor. hiç tamir etmiyorum editlediğim qcn yi qcn tooldan yukluyorum yine aynı.kendi qcn ile denedim olmadı farklı eng qcn ile denedim olmadı. varmı inceliğini bilen arkadas bana bi tiyo versin.

Ekli dosyalar

• sunny.jpeg
    sunny.jpeg
    265.3 KB · Görüntüleme: 29
  • sunny2.jpeg
    sunny2.jpeg
    128.1 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
fastboot ta non-hlosu yukluyorum twrp ile acıyorum efs siliyorum .normal acılıncaa qcfire dan tamir ediyorum kapatıp acınca bu halde. dft pro dan repaır yapıp qcn write yapıyorum yine aynı hale geliyor. hiç tamir etmiyorum editlediğim qcn yi qcn tooldan yukluyorum yine aynı.kendi qcn ile denedim olmadı farklı eng qcn ile denedim olmadı. varmı inceliğini bilen arkadas bana bi tiyo versin.
Qcn değil de direk diag IMEI repair and network repair yap dene bi aynı sorunu böyle aşmıştım ben

Geri
Üst Alt