Çözüldü Xiaomi Redmi Note 10 Sunny-Mojito ÇİFT SIM IMEI Repair İşlemi (DONANIMSAL MÜDAHALE GEREKTİRİR)

piyasada direnç satılıyor eminönün de
bu kadar uğraşmayın​

Selamun aleykum. Yaklaşık 10 tane direnç değiştirdim cihaz reset atıp duruyor. Orjinal dirençte kayboldu. Fikri olan var mı ?

Selamun aleykum. Yaklaşık 10 tane direnç değiştirdim cihaz reset atıp duruyor. Orjinal dirençte kayboldu. Fikri olan var mı ?
Aleyküm selam 220 k direnç takın düzelir cihaz eğer reset atmaya devam ederse tek tek ölçüm yapın farklı bir yere zarar vermiş olabilirsiniz ondan dolayı reset atıyor olabilir

12.0.2 mojito yada sunny her iki romuda attım fastbootda kalıyor cihaz bl açık direnç değişmedi daha qcn yedek alıp öle değişecektim ama fastboota kalıyor cihaz

12.0.2 mojito yada sunny her iki romuda attım fastbootda kalıyor cihaz bl açık direnç değişmedi daha qcn yedek alıp öle değişecektim ama fastboota kalıyor cihaz
Merhaba hocam, cihaza teknik müdehale yapılmadı anladığım kadarı ile, sunny - mojito aynı cihaz fark etmez. Yükleme yapmadan önce cihazda yüklü versiyon neydi ?

Cihazın Bootloader Kilidi açık
100 K direnç değiştirildi.
DFT pro ile Twrp,Root atıldı
Enable diag(new) ile qcn yedeği alındı.
EFS silindi
QCN düzenlenip Write qcn ile yazıldı.
Cihaz MIUI yazısından sonra açılır açılmaz kapanıyor. Recoverye atıyor.
Eng modem flashladım yine aynı.
EFS silince normal açılıyor yine sadece numaraları değişince recoverye atıyor.
Cihazın sürümü 12.0.2 değil ama acaba sorun bu mu. Şu haldeyken numaralar değişik vaziyetteyken fastboottan 12.0.2 yi yüklesem düzelir mi ?

Cihazın Bootloader Kilidi açık
100 K direnç değiştirildi.
DFT pro ile Twrp,Root atıldı
Enable diag(new) ile qcn yedeği alındı.
EFS silindi
QCN düzenlenip Write qcn ile yazıldı.
Cihaz MIUI yazısından sonra açılır açılmaz kapanıyor. Recoverye atıyor.
Eng modem flashladım yine aynı.
EFS silince normal açılıyor yine sadece numaraları değişince recoverye atıyor.
Cihazın sürümü 12.0.2 değil ama acaba sorun bu mu. Şu haldeyken numaralar değişik vaziyetteyken fastboottan 12.0.2 yi yüklesem düzelir mi ?
fastbootan atmayın yazılımı işlemleri edl moddan yapın

Umarım işinize yarar. İphone 6 ve İphone 4 anakartlarında 220k dirençler. Denenmiştir.

Ekli dosyalar

• iphone 4.PNG
    iphone 4.PNG
    365.2 KB · Görüntüleme: 313
  • İphone 6.PNG
    İphone 6.PNG
    519.4 KB · Görüntüleme: 327
Arkadaşlar BL Kapalı Redmi Note 10 cihazında direnç değiştim DFT Pro ile eng rom attım fastbootdan efs resetledim daha sonra diag açıp numaraları yazdım repair network yaptım cihazı yeniden başlattım numara görünüyordu sonra eng modem yükledim kontrol amacıyla tekrar açtım cihazı numaralar görünüyor yine sonra 12.0.2 globali attım cihaz açıldı imeiler 0 olarak görünüyor eng modemi tekrar yükledim ama düzelmedi sebebi nedir sizce ?

Arkadaşlar BL Kapalı Redmi Note 10 cihazında direnç değiştim DFT Pro ile eng rom attım fastbootdan efs resetledim daha sonra diag açıp numaraları yazdım repair network yaptım cihazı yeniden başlattım numara görünüyordu sonra eng modem yükledim kontrol amacıyla tekrar açtım cihazı numaralar görünüyor yine sonra 12.0.2 globali attım cihaz açıldı imeiler 0 olarak görünüyor eng modemi tekrar yükledim ama düzelmedi sebebi nedir sizce ?
Kendi denemelerim sonucu taktığım 220k lık direnci başka 220k lık dirençle değiştirince sorun çözüldü. Cihazdaki sorun wifi görmeme şebeke çekmemeydi sorun bu şekilde ortadan kalktı ilginç bir çözümdü ama işe yaradı. Başına gelen arkadaşlara yardımcı olması dileğiyle.

Geri
Üst Alt