BQ Aquaris X2 Edl Stock Rom

maylo007

Yasaklı
slm ustalarım bq aquaris x2 telefon var bu cihazi pc görmüyor hiçbir şekilde.cihazı bir şekilde edl moda alabiliyorum cihazda hiçbir şey çalışmıyor ne wifi ne bt vs.cihazın imei bölümüde sıfırlanmış.cihaza rom yükleyecem lakin internette sadece fastboot rom var bana edl rom lazım.

slm ustalarım bq aquaris x2 telefon var bu cihazi pc görmüyor hiçbir şekilde.cihazı bir şekilde edl moda alabiliyorum cihazda hiçbir şey çalışmıyor ne wifi ne bt vs.cihazın imei bölümüde sıfırlanmış.cihaza rom yükleyecem lakin internette sadece fastboot rom var bana edl rom lazım.
Aynı cihazdan bulup çekmek lazım

Cihazın bootloader kilidini açıp fastboot yazılımı yükleyin. Oda düzeltir eğer sorun yazılımsal ise.​

cihaz fastboot moda gecmiyor bilgisayar hiçbir sekilde görmüyor

test point noktasını buldum cihaz edl moda giriyor lakın cihazın içindeki rom sanırım demo rom.

Updates
Firmware BQ FLASH TOOL v5
The BQ Firmware Flash Tool application has been developed by BQ to allow any user to easily carry out the flashing process of a mobile device.

Firmware 2.3.4 Android 9 Android security patch level: December 2019 Download

Firmware 2.3.3 Android security patch level: November 2019 Download

this rom is fastboot rom.I need edl rom.my cellphone cannot in fastboot mode.

Selam, bende de aquaris x modeli var. Bir şekilde bulaştım. Cihaz kriptolu, encrochat diye bir firma bq'dan cihazı alıp kendi yazılımı gömmüş. Hiçbir şekilde telefon özelliklerine ulaşım yok. Fastboot, adb, recovery yok. Oem unlock yok. Firmaya 2. El cihaz olarak aldım, sizin kriptolu kısmını değil android olanını kullanayım parası neyse vereyim dedim. Kabul etmediler. Yedek parça olarak kullan dediler. Cihaz hack konusunda uzman varsa çözebilir, çözse iyi olur. Var mı?

Selam, bende de aquaris x modeli var. Bir şekilde bulaştım. Cihaz kriptolu, encrochat diye bir firma bq'dan cihazı alıp kendi yazılımı gömmüş. Hiçbir şekilde telefon özelliklerine ulaşım yok. Fastboot, adb, recovery yok. Oem unlock yok. Firmaya 2. El cihaz olarak aldım, sizin kriptolu kısmını değil android olanını kullanayım parası neyse vereyim dedim. Kabul etmediler. Yedek parça olarak kullan dediler. Cihaz hack konusunda uzman varsa çözebilir, çözse iyi olur. Var mı?
Bunlara edl modda yazılım yükleniyorsa tek çare arkasını söküp test Point noktası bulup yazılım yüklemek

Bunlara edl modda yazılım yükleniyorsa tek çare arkasını söküp test Point noktası bulup yazılım yüklemek
Cihazın her türlü yazılım koruması var. Donanım koruması da yapmış olabilirler. Ben hardbrick yapmaya çalıştım ama o da sadece farklı kombinasyonda aç kapa yapabildim. Brick olmuyor, edl moda girmiyor diye biliyorum.
Bir video seyrettim, orda da hacker bir şahıs telefonu hacklediğini göstermiş, tabi kendi yöntemlerince. Firmanın güvenilirliğini sorgulamış. Rakip firma olabilir.

Cihazın her türlü yazılım koruması var. Donanım koruması da yapmış olabilirler. Ben hardbrick yapmaya çalıştım ama o da sadece farklı kombinasyonda aç kapa yapabildim. Brick olmuyor, edl moda girmiyor diye biliyorum.
Bir video seyrettim, orda da hacker bir şahıs telefonu hacklediğini göstermiş, tabi kendi yöntemlerince. Firmanın güvenilirliğini sorgulamış. Rakip firma olabilir.
arkadaşlar bq x2 elimde var. private moddan çıkış yapabilrseniz normal mod a giriş yapıp edl fastboot ve recovery mod a giriş yapabilirsiniz.
private moddan çıkış yapmak için settings ---> security --> private mode off yazan yere tıklıyorsunuzve cihaz normal modda başlıyor.

normal moddan başlaması için cihazın önceden normal modda kullanılmış olması gerekiyor.

eğer daha önce kullanılmamış ise normal mode kurulum ekranıyla karşılaşıyorsunuz. kurulumu tamamladıktan sonra cihazını kullanabilirsiniz.

private moddan çıkmadan şarj dışında hiçbir giriş çıkış mümkün değil.

NOt: rica etsem test point noktasını gönderebilirmisiniz? :)

ufi umt nck emmc dongel custom loader dahil cihaza hiç bir şey yapamıyor edl cable olumsuz çok garip bir cihaz fastboot mode dahil giriş yapmıyor cihazın qfil romu hiç bir yerde yok sadece fastboot romları var.

ufi umt nck emmc dongel custom loader dahil cihaza hiç bir şey yapamıyor edl cable olumsuz çok garip bir cihaz fastboot mode dahil giriş yapmıyor cihazın qfil romu hiç bir yerde yok sadece fastboot romları var.
Şöyle yapabilirsiniz,cihaza uyumlu firehouse bulabilirseniz,umt acvanted flasher kısmından cihaza bağlanıp,fastboot romundaki partitionları tek tek yazabilirsiniz.Daha sonra yazılan romun full yedeğini alırsanız,sizden sonraki kullanıcılar da sizden yararlanmış olur,teşşekürünü ederler :)

kısa araştırmam sonucu hydra tool benq serisi cihazlara müdahale ettiğini gördüm gerçi x2 yok ama x2 pro vede diğer modeller mevcut x2 sd636 platform x2 pro sd660 platforma ait denemek gerekiyor sanırım.

kısa araştırmam sonucu hydra tool benq serisi cihazlara müdahale ettiğini gördüm gerçi x2 yok ama x2 pro vede diğer modeller mevcut x2 sd636 platform x2 pro sd660 platforma ait denemek gerekiyor sanırım.
Hydra tool ile bu cihaza girişecekseniz,şimdiden yeni cihazı hazırlayın.Hydra bu işte çok dandik bir araç.

BQ Aquaris X cihaz elime geldi. test point noktalarını söylermisiniz? arkadaşın attığı resimdeki çalışmıyor.

Geri
Üst Alt