Essential Phone IMEI Repair Sorunu

• Konbuyu başlatan umdt44
  • Başlangıç tarihi
Gelecek hafta içi Serdar ustama benim essentiali götürmeyi düşünüyorum.Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak?
Belki sizin telefona da yüklenebilecek bir yedek falan oluşturur.

edl modua alamadim diye yedek alamadim yoksa mutlaka aliyorum. edl modunuda youtube gosteriyor edl kablo ile giriyormus yeni ogrendim.
serdar usta bir baksin. yedek alabiliyorsa bende gondereyim cok iyi olurdu. yoksa bir anakart filan siparis etmek gerekir. bir cozum bulamazsak. vardir bir yolu mutlaka xiaomi firmasi filan yapmis diyorlar ama tabi bilemiyoruz

edl modua alamadim diye yedek alamadim yoksa mutlaka aliyorum. edl modunuda youtube gosteriyor edl kablo ile giriyormus yeni ogrendim.
serdar usta bir baksin. yedek alabiliyorsa bende gondereyim cok iyi olurdu. yoksa bir anakart filan siparis etmek gerekir. bir cozum bulamazsak. vardir bir yolu mutlaka xiaomi firmasi filan yapmis diyorlar ama tabi bilemiyoruz
Hocam ne yaptınız anakart falan donerilir mutlaka kendimi kötü hissettim. 3 Gun sonra yedek alabilirim twrp den ya da nasıl isterseniz. Yarın detaylı bakacağım bugün bakamadım adil dosyası ya da dönüştürücü var mı diye. Bir çok cihaz elimden geçti modem silmenin sadece cihazlara ara sıra reset artırdığını gördüm hepsi o. İlk defa bir cihazin? düştüğünü duyuyorum. Kusura bakmayın bu arada

hic o yontemi kullanmamistim ben. susacagi aklimdan gecmedi. 2-3 gundur butun yabanci sitelere baktim bitanesi bile loader i bulamamis. loader olmazsa backup alinmaz bence. elimizde kaldi gibi cihaz anakarti 100 $. yinede umiti kesmeyelim linux sistemini flash bellege kurup telefonu kurcalamak lazim. bir bak abi alabilirseniz yedegini bir ilk olur zaten kimse alamamis. :( 2 romuda indirdim ota ve fastboot icerisindeki bin dosyalarinida actim payloadirla yinede bir sonuc yok.

hic o yontemi kullanmamistim ben. susacagi aklimdan gecmedi. 2-3 gundur butun yabanci sitelere baktim bitanesi bile loader i bulamamis. loader olmazsa backup alinmaz bence. elimizde kaldi gibi cihaz anakarti 100 $. yinede umiti kesmeyelim linux sistemini flash bellege kurup telefonu kurcalamak lazim. bir bak abi alabilirseniz yedegini bir ilk olur zaten kimse alamamis. :( 2 romuda indirdim ota ve fastboot icerisindeki bin dosyalarinida actim payloadirla yinede bir sonuc yok.
hocam son durum nedir merak ettim

olumsuz ebayda satilik anakart ve telefonlar var ekrani catlak bi tane alacaz oda paypalsiz oluyorsa.
60-70 $

Gelecek hafta içi Serdar ustama benim essentiali götürmeyi düşünüyorum.Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak?
Belki sizin telefona da yüklenebilecek bir yedek falan oluşturur.

nasil yaptiniz usta yedek alabildiniz mi?

bir guzellik yap bize. ben versiyon dusurecektim senin komutlarla telefon sustu. anakrt arastirdim 300-350 TL ye var. 500 Tl ye ver seninde icin rahat etsin bende kurtulayim bu dertten. silivriserdar ustada birsey yapamdi bence . yoksa birseyler yazardi.

bir guzellik yap bize. ben versiyon dusurecektim senin komutlarla telefon sustu. anakrt arastirdim 300-350 TL ye var. 500 Tl ye ver seninde icin rahat etsin bende kurtulayim bu dertten. silivriserdar ustada birsey yapamdi bence . yoksa birseyler yazardi.
Bana cihaz gelmedi arkadaşlar. Gelse birşeyler denerim.

hicbir boxda loaderi yok usta denedim ben. internette butun yabanci siteleri kurcaladim hic biri qfil yazilimini cekememis. dijital imzalanmış emmc loader dosyası yokmuş forumlarda okudum firmada vermiyormus yazilimi. saglam cihazdanda cekememisler. jtag destegide yokmuş. sıkıntılı cihaz versiyon dusurebileydik belki olabilirdi o asamaya gecemeden sustu.

hicbir boxda loaderi yok usta denedim ben. internette butun yabanci siteleri kurcaladim hic biri qfil yazilimini cekememis. dijital imzalanmış emmc loader dosyası yokmuş forumlarda okudum firmada vermiyormus yazilimi. saglam cihazdanda cekememisler. jtag destegide yokmuş. sıkıntılı cihaz versiyon dusurebileydik belki olabilirdi o asamaya gecemeden sustu.
CM2 ile denediniz mi?

evet
Wait for phone...
Device Found!
Initialize ...
Handshake passed!
BB_IDC_CPU : SnapDragon 835 [MSM8998]
ID_BLOCK_S : BADF775D
ID_BLOCK_I : 0005E0E1
ID_BLOCK_E : 00AB0000
ID_BLOCK_L : 78A9F32023CC117CD52FEF1656EE4F7E
ID_BLOCK_L : 403484921AB56D6171AA9104029AF118
Use CM2 Internal Loader

Error : Prepare target failed! Unsupported SecureType!
Send log and report.log to support! Include device info also!

sadece cihaz açıkken ufst ile efs aldim birde gcpro ile qcn başkada hiç birşey yok.
cihaz bootloader kilitleri acik ve rootlamistim.

evet
Wait for phone...
Device Found!
Initialize ...
Handshake passed!
BB_IDC_CPU : SnapDragon 835 [MSM8998]
ID_BLOCK_S : BADF775D
ID_BLOCK_I : 0005E0E1
ID_BLOCK_E : 00AB0000
ID_BLOCK_L : 78A9F32023CC117CD52FEF1656EE4F7E
ID_BLOCK_L : 403484921AB56D6171AA9104029AF118
Use CM2 Internal Loader

Error : Prepare target failed! Unsupported SecureType!
Send log and report.log to support! Include device info also!

sadece cihaz açıkken ufst ile efs aldim birde gcpro ile qcn başkada hiç birşey yok.
cihaz bootloader kilitleri acik ve rootlamistim.
Raporu CM2 support'a atmak lazım. Onlar belki birşeyler yapar.

zannetmiyorum umt ye atmişlar. umt çok iyi cm2 den qualcom konusundan onlar bile bulamamıştı loaderi. zannetmiyorum cm2 yapsın. gsmhsting de boxlarla cekememisler romu. xda yi baya bir arastirdim cogu kisi ayni konuda muzdarip programcilar bile yapamamışsa yapacak fazla birşey yok gibi.

Raporu CM2 support'a atmak lazım. Onlar belki birşeyler yapar.
Serdar hocam cihazı getireyim mi bu hafta içi?Arkadaş başarısız olunca benim de umutlarım kırıldı açıkçası.E5 den Silivriye kadar gelip boynu bükük geri dönmek beni daha da üzecek.
Ama sen umut var dersen bir türlü sana ulaştırırım cihazı.

Serdar hocam cihazı getireyim mi bu hafta içi?Arkadaş başarısız olunca benim de umutlarım kırıldı açıkçası.E5 den Silivriye kadar gelip boynu bükük geri dönmek beni daha da üzecek.
Ama sen umut var dersen bir türlü sana ulaştırırım cihazı.
Açıkçası arkadaş elinde gerekli araçlar olduğu için yapılacak herşeyi yapmış. O yüzden bende farklı birşey yok şimdilik. Bekleyelim araçlara güncelleme geldikçe bazı şeyler değişiyor.

Hocam ben zaten 1100 e aldim zaten bu yüzden sana olabilecek en iyi şeyi söyledim inan . 800 liraya gönderebilirim minimum

cok usta ya. esnafmısınız siz ? bir telefon numarası alabilirmiyim.

Burdan irtibat numarasi paylaşmak yasaktir. Ortak pm açıyorum ikinize

Geri
Üst Alt