TWRP Samsung Galaxy J6 SM-J600F TWRP + Root File

silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy J6 SM-J600F cihazına ait TWRP ve Root dosyasını paylaşacağım.

Lütfen root yapmadan önce root nedir? Ne işe yarar araştırınız. Ayrıca bu işlemleri yapmak için PC bilginizin ve Yazılım yükleme tecrübenizin olması lazım.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Cihazınızın içindeki yedeklerinizi alınız. Cihaza format atılacak.

Yapılışı ;

1. Cihazınızın ayarlarına girin hesaplar bölümünden google hesabından çıkış yapın.
2. Cihazın ayarlarına girip USB hata ayıklama ve oem kilidini açın. OEM Kilidini açmak isterken cihaz sıfırlama yapmanızı isterse bunu yapmayın. Bu gibi durumlarda konu altından mesaj yazın yardımcı olacağım.
3. Cihazı download moduna alın.
4. Cihazın download mod ekranından prenormal yazıyorsa cihazınız root olmaz. Bu gibi durumlarda da yorumlarda belirtin.
5. Bilgisayarınıza odin son sürüm indirin.
6. TWRP ve Root indirin odin ile AP kısmından TWRP dosyasını seçin.
7. Odin start verdiğiniz anda işlemin bitmesine yakın cihazın ses açma bixby ve power tuşuna basarak twrp moda girmeye çalışın. Girmezse aynı işlemi tekrar tekrar deneyin.
8. TWRP açılınca wipe kısmından Yes yazarak format atın.
9. Cihazı pc'ye bağlayın ve Magisk zip cihazın içine atın. Verdiğim TWRP dosyasının içinde mevcut.
10. TWRP install kısmından Magisk zip 17.2 yükleyin ve reboot sytem now basın.
11. İşlemler bu kadar. İlk açılışta cihaz biraz geç açar acele etmeyin.

Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparak soru sorabilirsiniz.

Teşekkür

Eline Sağlık

Teşekürller Ustam

Teşekkürler abi ellerin dert görmesin.

Ustam iyi günler benim cihazda prenormal yazıyor nasıl kaldırabilirim ?

Prenormal sorunu da combi ile düzeltiliyor. Oem açılmışken istersen tekrar chimera ile dene Belki acar
Ustam ben sana hemen kısaca anlatayım Oemi açtım ardından chimeradan rmm kaldırdım sonra kg kaldırdım ve recovery atıp magiski yükledim açıldıktan sonra magisk manageri yükledim buraya kadar süper :) Tabi recoveryden magiski yüklerken wipe yapıyoruz prenormal tekrar aktif oluyor ama açılıyor cihaz sonrasında ben chimeradan tekrar patch certificaya tıklıyorum yarıda yeniden başlatması gerekiyor adb görmek için, cihaz açılış ekranında kalıyor yukarıda kırmızı bi yazı yazıyor kapatıyor sorunum budur teşekkürler :)

Ustam ben sana hemen kısaca anlatayım Oemi açtım ardından chimeradan rmm kaldırdım sonra kg kaldırdım ve recovery atıp magiski yükledim açıldıktan sonra magisk manageri yükledim buraya kadar süper :) Tabi recoveryden magiski yüklerken wipe yapıyoruz prenormal tekrar aktif oluyor ama açılıyor cihaz sonrasında ben chimeradan tekrar patch certificaya tıklıyorum yarıda yeniden başlatması gerekiyor adb görmek için, cihaz açılış ekranında kalıyor yukarıda kırmızı bi yazı yazıyor kapatıyor sorunum budur teşekkürler :)
Hocam Rmm Kaldırdıktan Sonra Cİhaza EFT Root Yada Mroot Varsa Atın Birdaha O Sorunu Yaşamazsınız

Hocam Rmm Kaldırdıktan Sonra Cİhaza EFT Root Yada Mroot Varsa Atın Birdaha O Sorunu Yaşamazsınız
Ustam dediğini yaptım hepsinde cihaz hafızası bozuk diyor ve sıfırlıyorum cihazı sonra açılış ekranında kalıyor bu yazıyı yazıyor ''Only offical released binaries are allowed to be flashed'' combination yükleyip rmm kaldırmayı deniyeyim belkide chimerada sıkıntı vardır bilmiyorum.

Ustam dediğini yaptım hepsinde cihaz hafızası bozuk diyor ve sıfırlıyorum cihazı sonra açılış ekranında kalıyor bu yazıyı yazıyor ''Only offical released binaries are allowed to be flashed'' combination yükleyip rmm kaldırmayı deniyeyim belkide chimerada sıkıntı vardır bilmiyorum.
Bu Cİhazın Prenormal Sorununu Combinaitonla Cözmüştük hocaam Biz Sizde Deneyip Sonucc Yazarsınız

Geri
Üst Alt