Yardım Tableti Bataryasız Çalıştırma

Merhaba iyi günler Vestel Onyx VP10 Tabletimin bataryasını söktüm ancak bir türlü harici adaptör ile çalıştıramadım.
LM2596 kullanarak 3.7 3.8 4.2 Voltlarını denedim bu voltlarda cihazda vestel yazısı açıldığı gibi kapanıyor.
sonra direk 5V 2A adaptörü direk bağladım android yazısı geliyor açılıyor dıt dıt ses gelerek pil bitik uyarısı geliyor ve kapanıyor.
sonra Akımın yetersiz olduğunu düşünerek 5V 3A (Samsung 25W Hızlı Sarj Aleti) taktım yine aynı olay oldu bu sorunu nasıl çözebilirim ?

NOT: Araya BMS Devresi koyduğum zaman tablet hiç açılmıyor.

en kolay yolu bataryadaki devreyi sök. adaptörü devre üzerindeki +- kutuplara bağla. batarya varmış gibi çalıştır. adaptörü direk bağlarsan voltaj ölçümü yapar ve ya sıfır algılar.

en kolay yolu bataryadaki devreyi sök. adaptörü devre üzerindeki +- kutuplara bağla. batarya varmış gibi çalıştır. adaptörü direk bağlarsan voltaj ölçümü yapar ve ya sıfır algılar.
Batarya üzerindeki BMS Devresini söktüm direk ona adaptörden çıkan + ve - kutuplarını bağladım ancak hiç açılmıyor
araya voltaj regülatörü koyarak
3.7 3.8 4.2 değerlerinde verdim yine açılmadı direk 5V verdim yine olmadı.
tablete direk 5V 2A veya 3A adaptör ile besleyince tablet android yazısına kadar açılıyor pil bitik sesi gelip hemen kapanıyor.

1683284289615.png

1683284305303.png

Geri
Üst Alt