Yardım Xiaomi Redmi 5 Plus Mobil Veri Sorunu

• Konbuyu başlatan alimali
  • Başlangıç tarihi
A

alimali

Merhaba, Redmi 5 Plus Vince sahibiyim. Satan kişiden IMEI yazılmış şekilde aldım, 2 hattın da IMEI'si aynıydı.
Eğer iki hat birden kullanmak istersem hatlardan birini GSM Only yapmadan sinyal alamıyordu. Bunun 2 SIM yuvasına da aynı IMEI'nin yazılmasından kaynaklandığını düşündüm. O yüzden kendim IMEI yazdım, 2 SIM yuvasına da farklı IMEI'ler yazdım ancak hala hatlardan biri hala sadece GSM/EDGE olarak çalışabiliyor. 4G/3G, 3G/3G olarak çalışmıyor. Düşündüğüm sebepten değilmiş yani, düzeltemedim.
Bu durumun sebebi nedir ve düzeltilebilir mi? Orjinal IMEI'leri olan Redmi 5 Plus cihazında bu sorun yok.

Ülkemizde mobil cihazların imei ve seri numaralarını değiştirmek yasal bir suçtur. Lütfen konu açarken veya yorum yaparken bunlara dikkat ediniz

[QUOTE = "operational, post: 160240, member: 57440"] Did you understand the issue from this long Turkish text?

It's MIUI 11. [/ QUOTE]
I Am Repair Imei Many Mi Set Now First Download Downgrade Version Miui 9 related any Version 10 11 No Work

I used miui 9 for a long time. It is not software related issue.

[QUOTE = "operational, post: 160247, member: 57440"] I used miui 9 for a long time. It is not software related issue. [/ QUOTE]
SHE ISh Hardware Issus

Amaan, yok mu Türk?
Derdimi anlayıp anlamadığı bile belli değil.

boxsuz yapamazsiniz Once MIUI 9 Olacak Ardından repair yapılacak
Şimdi yanlış anlamıyorum değil mi hocam ben iki imeiyi de sıkıntısız yazdım QCN yöntemiyle. Box ile imei yazmak birinin Sadece GSM olma sorununu çözecek mi? Biri 4G biri 3G aynı anda aktif olabilecek mi?

Şimdi yanlış anlamıyorum değil mi hocam ben iki imeiyi de sıkıntısız yazdım QCN yöntemiyle. Box ile imei yazmak birinin Sadece GSM olma sorununu çözecek mi? Biri 4G biri 3G aynı anda aktif olabilecek mi?
Simdi Denemek Lazım Benim Başıma Gelmedi Daha Once O Modelden Cok Yaptım Ama Sürüm MIUI 9 du Once MIUI 9 ile yapılıp Denenilecek Olmazsa Donanımsaldır.

Simdi Denemek Lazım Benim Başıma Gelmedi Daha Once O Modelden Cok Yaptım Ama Sürüm MIUI 9 du Once MIUI 9 ile yapılıp Denenilecek Olmazsa Donanımsaldır.
Miui 9 kullanırken de aynı sıkıntı vardı ama o zamanlar imeilerin ikisi de aynıydı.
Çok elzem bir konu değil aslında sadece sorunun kaynağını merak etmiştim box falan gerekiyorsa böyle kalsa da olur.

Miui 9 kullanırken de aynı sıkıntı vardı ama o zamanlar imeilerin ikisi de aynıydı.
Çok elzem bir konu değil aslında sadece sorunun kaynağını merak etmiştim box falan gerekiyorsa böyle kalsa da olur.
yakınınızda Teknik Servis Varsa Göstermenizi Öneririm.

Şu var yüklediğiniz imei hangi cihaza ait,yani eski model bir cihaz ise gsm şirketi cihazı o şekilde gördüğü için 3g yada 4g desteği vermiyor

Bu sorun miui sürümü yada rom ile alakalı değil

Bu sorun miui sürümü yada rom ile alakalı değil
İmeinin ait olduğu cihazla da ilgili değil. Çünkü iki hatta da 4G çalışıyor tek başlarına çalıştıklarında, sadece iki sim de açık olunca biri E olarak kalıyor.

Şu var yüklediğiniz imei hangi cihaza ait,yani eski model bir cihaz ise gsm şirketi cihazı o şekilde gördüğü için 3g yada 4g desteği vermiyor
yanılıyorsun ustam tuşlu telefon imei numaralı telefonlarımda hep 3G 4G 4+G hepsini kullandım muhtemelen qcn dosyasından dolayı yapıyor bootloader açıksa twrp yükle blokları sil temiz bi qcn ile tekrar imei repair yap boxa ihtiyacın yok. Ayrıca yukarda dedikleri gibi miui 9 10 falan bununlada ilgisi yok.

yanılıyorsun ustam tuşlu telefon imei numaralı telefonlarımda hep 3G 4G 4+G hepsini kullandım muhtemelen qcn dosyasından dolayı yapıyor bootloader açıksa twrp yükle blokları sil temiz bi qcn ile tekrar imei repair yap boxa ihtiyacın yok. Ayrıca yukarda dedikleri gibi miui 9 10 falan bununlada ilgisi yok.
Zaten imei yazmayı kendim yaptım blokları temizlemeden de yapılmıyor malum. Başka türlü nasıl yapayım bilmem. Yarın elimdeki orijinal imeisi olan telefonun qcn'sini yazarım telefona bir de öyle denerim o zaman.

İki telefon da aynı, vince. Birinin yedeğini diğerine yüklemek sorun olmaz umarım.

Geri
Üst Alt