Bilgi Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair (Qcn ile)

• Konbuyu başlatan Doktoraltun
  • Başlangıç tarihi
Blokları sildikten sonra wipe yapmazsan (Dalvik / ART Cache,Cache,Data) imei düzelmez veya şebeke gelmeyebilir
işlemden sonra seni twrpye atıyorsa biryerde ya bir hata vardır yada kullanıdığın qcn dosyası ya yanlıştır yada nv itemleri silerken yanlış yapmışsındır ki bu durumdan kurtulmak için tekrardan blokları silmen lazım :)

Blokları sildikten sonra wipe yapmazsan (Dalvik / ART Cache,Cache,Data) imei düzelmez veya şebeke gelmeyebilir
işlemden sonra seni twrpye atıyorsa biryerde ya bir hata vardır yada kullanıdığın qcn dosyası ya yanlıştır yada nv itemleri silerken yanlış yapmışsındır ki bu durumdan kurtulmak için tekrardan blokları silmen lazım :)
hallettik

selam aleykum arkadaşlar bende aynı sorunu not8 de yaşadım biz hep Qcn değiş bılokları sil reset efs yap
sorun twrp de nasılki samsung da supersu hata yapıp cihazı yeniden başlatıp yada logoda kalıyorsa
xiaomi cihazlarda da TWRP aynı hatayı yapıyor not8 i mi9t twrp siyle yapıldı :D yani bu tür sorunlarda
twrp hata veriyor bilginize yani çoğumuz aynı sorunu yaşıyoruz ama hep aynı yöntemi deniyoruz
başka yöntemler denesek birbirimize yardımcı oluruz (y)herkese kolay gelsın
bana yardımcı olan( enes caner ) hocaya (adnan mirsad) hocama teşekkürler

selam aleykum arkadaşlar bende aynı sorunu not8 de yaşadım biz hep Qcn değiş bılokları sil reset efs yap
sorun twrp de nasılki samsung da supersu hata yapıp cihazı yeniden başlatıp yada logoda kalıyorsa
xiaomi cihazlarda da TWRP aynı hatayı yapıyor not8 i mi9t twrp siyle yapıldı :D yani bu tür sorunlarda
twrp hata veriyor bilginize yani çoğumuz aynı sorunu yaşıyoruz ama hep aynı yöntemi deniyoruz
başka yöntemler denesek birbirimize yardımcı oluruz (y)herkese kolay gelsın
bana yardımcı olan( enes caner ) hocaya (adnan mirsad) hocama teşekkürler
Arkadaşta bir çok mi flash sürümü denedik hepsi hata verdi 20161222 tarihli Sürümle fastboot rom atarak cihazı geri kazandırdık ardından imei repair işlemleri. Gerçekten her mi flash sürümü her cihazda farklı çalışıyor doğru sürümü bulabilmek önemli

Birde bilgi olarak bulunsun konuda bootloop'a girmiş redmi k20 prolara öncelikle china fastboot rom kurun arkadaşlar globalde sorun yaşamanız ihtimal.

Qcn dosyasini xvi32 ile duzeltebilirsin xqcn yide notepad++ ile duzeltebilirsin once 01 00 26 02 aratin bundan 2 tane var 1.sini slecez silerken 01 00 26 02 00 hex imei ..........00 88 00 seklindeki tum kodu 00 yap .... İle ifade ettigim yerdr 00 lar var 00 larin sonunda 88 var onuda sil sonra kayit edt kayittan sonra qcnviewerden kontrol et hata vermezse yukle :) meide gerek yok mac adresi ayni wifi agini kullanmayacaksan onuda degistirme
xqcn'nin notepad++ ile düzenleneceğini bilmiyordum senelerdir bu bilgiyi küçük küçük araştırırdım ama sonuç alacak kadar araştırmadım bu bilgi çok önemli bir bilgi en azından benim için çok teşekkürler.

Birde bilgi olarak bulunsun konuda bootloop'a girmiş redmi k20 prolara öncelikle china fastboot rom kurun arkadaşlar globalde sorun yaşamanız ihtimal.
4,5 g problemi yaşıyorum bunu nasil yapicaz bir bilgisi olan var mı IMEI numarasindan olabilir mi

[QUOTE = "Athleon1, post: 151791, member: 53712"] After a long effort, I've successfully done the imei repair process, but my teacher saves you ricam program automatically as xqcn. If you add a note to that section with xqcn registrars with note ++ to do the repair process or phone does not boot. Especially if you are a novice like me they can work hard. [/ QUOTE]

what exactly you did to solve the problem of boot loop , i am in same problem , after restoring the new qcn file k 20 pro keeps rebooting to twrp.

[QUOTE = "Athleon1, post: 151791, member: 53712"] After a long effort, I've successfully done the imei repair process, but my teacher saves you ricam program automatically as xqcn. If you add a note to that section with xqcn registrars with note ++ to do the repair process or phone does not boot. Especially if you are a novice like me they can work hard. [/ QUOTE]

what exactly you did to solve the problem of boot loop , i am in same problem , after restoring the new qcn file k 20 pro keeps rebooting to twrp.
restore efs backup. then flash with fastboot rom.

[QUOTE = "ogi, post: 160496, member: 56575"] restore efs backup. then flash with fastboot rom. [/ QUOTE]

i did , and phone got out of the boot loop ., but how exactly you edited the qcn fileto change the imei and to avoid the bootloop . i tried multiple times editing the qcn file , but evry time either phone got into bootloop or it shows zero imei

[QUOTE = "ogi, post: 160496, member: 56575"] restore efs backup. then flash with fastboot rom. [/ QUOTE]

i did , and phone got out of the boot loop ., but how exactly you edited the qcn fileto change the imei and to avoid the bootloop . i tried multiple times editing the qcn file , but evry time either phone got into bootloop or it shows zero imei
You will remove the blocks before twrp's terminal emulator. then wipe the data, cache, dalvik art cache. restart. Restore edited qcn from qpst. And reboot.

Note: imei replacement can only be done in sim 2.

[QUOTE = "ogi, post: 160507, member: 56575"] You will remove the blocks before twrp's terminal emulator. then wipe the data, cache, dalvik art cache. restart. Restore edited qcn from qpst. Andreboot.

Note: imei replacement can only be done in sim 2. [/ QUOTE]

Got it sir , one morequestion only have to edit imei as mentioned in the process or do we need to change meid also. and when you changed the imei youre on global rom or china rom.

Geri
Üst Alt