Çözüldü Xiaomi Redmi Note 10 Sunny-Mojito ÇİFT SIM IMEI Repair İşlemi (DONANIMSAL MÜDAHALE GEREKTİRİR)

abi çok çok sağol ama yapamıyoprum bir türlü yalnızca acil aramalara demiyor hep servis yok diyor qcn yazılınca nv hatası veriyor offf çıldıracam ya çıldıracam
ben sana efs işe yaramaz demiştim zaten

220 k takacaksın imei atacaksın

DİRENÇSİZ OLMUYOR BU MODEL

NOT : Xiaomi Redmi Note 10 a imei repair işlemini ilk biz yaptık ama piyasaya düşmesin diye paylaşım yapmadık.
Şu an yöntem piyasaya düştüğü için açıktan paylaşım yapıyoruz.

GÜNCELLEME : TAKILACAK DİRENCİ 33K OLARAK YAZMIŞTIM
33 K YERİNE 100 K DİRENÇ TAKILACAK

NOT : İŞLEMLERİ YAPMADAN ÖNCE KESİNLİKLE EFS YEDEĞİNİ ALIN
EDL DEN UMT DFT YA DA TR TOOLS İLE YEDEK ALABİLİRSİNİZ
YA DA TWRPDEN DE YEDEK ALABİLİRSİNİZ

Ekli dosyayı görüntüle 16687
Fotoğraf da görünen direncin yerine 100k olan direnci takıyoruz
Sonrasında cihazı açın
Cihazın Bootloader kilidi açıksa

TWRP DOSYASI ' nı cihaza yükleyelim
Tavsiye yükleme şekli
Kod:
fastboot boot (twrp dosyasını sürükle)

Twrp açıldıktan sonra her ihtimale karşı
Boot - Modem - EFS yedeğimizi alalım.

Twrp de backupa tıklayıp boot modem ve efs yi seçip yedek alabilirsiniz

Cihazı ROOT yapıp cihazı açalım.

Diag açalım.

Kod:
adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,adb

Qcn ve her ihtimale karşı xqcn yi çekelim

Sonra cihazı fastboot a alıp verdiğim modemi yazalım

Modem Dosyası
Kod:
fastboot flash modem (linkteki Non-hlos.bin i sürükleyin)

sonra cihazı twrp ye alıp EFS silelim

Kodlar
Kod:
adb shell

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

Cihazı açıp QCN yi çift hat editleyip QPST ile yazın işlem tamamdır.

Güncelleme yapmayın güncelleme ile imei gidebilir.
Sıfırlamayı denemedim.

Yapılan yanlış işlemlerden gsmturkey ekibi sorumlu değildir

XİAOMİ REDMİ NOTE 10 SUNNY - MOJİTO ENG ROM

Xiaomi Redmi Note 10 (Mojito) Engineering Firmware
ALTERNATİF LİNK 1
ALTERNATİF LİNK 2
ALTERNATİF LİNK 3
ALTERNATİF LİNK 4
ALTERNATİF LİNK 5
ALTERNATİF LİNK 6

Şifre: GsmTurkey.Net#Mojito_ENG

SORUNSUZ STOCK ROM HIZLI LİNK

Redmi Note 10 mojito_global_images_V12.0.2.0.RKGMIXM_20210226.0000.00_11.0_global_06f2a9e26b.tgz

abi şey benim cihazın direnç değişmeden önceki ve imeileri orjinelken qcn dosyları var efs sildim sonrası direnç değiştirdikten sonra bunu yazdırsam nv data hatası yada başka bişey alırmıyım

merhaba ben redmi note 10 (sunny) modelin repair yapacakdim her wey yapdim stock rom yazdim redmi yazlip kapaniyor caresin bilen varmi .ve ozellikle rredmi note 10 (sunny) firmware ararken yanliz mojito icin buluyorum yardim ede bilirmisiniz

merhaba ben redmi note 10 (sunny) modelin repair yapacakdim her wey yapdim stock rom yazdim redmi yazlip kapaniyor caresin bilen varmi .ve ozellikle rredmi note 10 (sunny) firmware ararken yanliz mojito icin buluyorum yardim ede bilirmisiniz
direnç değiştimi

ama defelarla denedim hatta direnci cikartdim yine ayni wey
direç değiş 220 k tak sonra bu verdim dosya ile önce eneg rom yükle işlem yap sonra içindeki packed doyasnı yükle hiç sıkıntı yaşamssın bide bl kapalımı

direç değiş 220 k tak sonra bu verdim dosya ile önce eneg rom yükle işlem yap sonra içindeki packed doyasnı yükle hiç sıkıntı yaşamssın bide bl kapalımı
evet kapali lutfen ne link yeniden atarmisiniz

evet kapali lutfen ne link yeniden atarmisiniz
sunny_global_images_V12.0.2.0.RKGMIXM_20210226.0000.00_11.0_global_06f2a9e26b.tgz bu global bide buda eng önce eneg yükle işlem yap sonra global yükle ama önce direnci değiş
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

sunny_global_images_V12.0.2.0.RKGMIXM_20210226.0000.00_11.0_global_06f2a9e26b.tgz bu global bide buda eng önce eneg yükle işlem yap sonra global yükle ama önce direnci değiş

tewekkur hocam 220k takinca dual imei isim gerceklesecekmi

tewekkur hocam 220k takinca dual imei isim gerceklesecekmi
Merhaba, cihaza 220k direnç takın, Edl modda Eng rom yükleyin. Qcn yedeğini çekip dual sim olarak editleyin, Efs yedeğini alıp Fastboot modda Efs wipe yapın. Cihaza qpst üzerinden editlediğiniz qcn dosyasını restore edin ve işlemi kontrol edin. Sorun yoksa stock rom yükleyin.

Merhaba, cihaza 220k direnç takın, Edl modda Eng rom yükleyin. Qcn yedeğini çekip dual sim olarak editleyin, Efs yedeğini alıp Fastboot modda Efs wipe yapın. Cihaza qpst üzerinden editlediğiniz qcn dosyasını restore edin ve işlemi kontrol edin. Sorun yoksa stock rom yükleyin.
fastboot efs nasil resertlerin?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

birde mumkunse saglam qcn vere bilirmisiniz?bende silindi yanlislikla

hocam denedim ama yine ayni wey oldu baka bilirmisiniz

Sunny mojito eng yüklemek için auth istiyor mu?

cihazı reset atanlar cihazda kısadevre olmamasına dikkat edin ondan sonra yükliyeceğiniz modem dosyalarına dikkat edin!
ondan sonra cihazı dft pro ile service edl kısmından advanced partiton manageri seçip cihazı bağlayın orda wipe partiton bölümünden bölümleri seçin özellikle modem1 ve modem2 dosyalarını seçin sonra gerekirse boot 1 ve 2 en son zaten efs fsg bunları seçip wipe yapın işlemleri yaptıktan sonra tekrardan eng modem yükleyin inşaallah düzelecektir.
Hocam cihazın BL Kapalıydı (daha önceden bu cihazdan çok yaptım son 2 günde 5 tane felan.) dft prodan herzamanki gibi bl açtım fastboottan eng yükledim cihaz fastboota atıyor. wipe felan yapılmıyor. modem dosyasıda yüklenmiyor kısa devrede göremedim baktım o kadar 220k direnç 2 kere değiştim, denedim olmadı. ne yapmam lazım?

Hocam cihazın BL Kapalıydı (daha önceden bu cihazdan çok yaptım son 2 günde 5 tane felan.) dft prodan herzamanki gibi bl açtım fastboottan eng yükledim cihaz fastboota atıyor. wipe felan yapılmıyor. modem dosyasıda yüklenmiyor kısa devrede göremedim baktım o kadar 220k direnç 2 kere değiştim, denedim olmadı. ne yapmam lazım?
redmi note 10 cihazlarda bl açmana gerek yok zaten test point ile edl modda eng rom yüklenip öyle işlem yapılıyor eğer fastboottan işlem yaptıysan testpoint ile edl moddan işlem yapmanı tavsiye ederim bide global yüklerken globalın modemi seçili kalsın onu yazdır.

redmi note 10 cihazlarda bl açmana gerek yok zaten test point ile edl modda eng rom yüklenip öyle işlem yapılıyor eğer fastboottan işlem yaptıysan testpoint ile edl moddan işlem yapmanı tavsiye ederim bide global yüklerken globalın modemi seçili kalsın onu yazdır.
dediğin yöntemle cihaz açıldı teşekkürler.

aynı sorun bende de var hocam. bl kapalı. 220k direnç takıldı. eng rom yüklenip tamir yapıldı. globale dönünce 1 kez redmi gelip gidiyor hemen. yolları devreleri kontrol ettik kısa devre ve yol kalkması vs. yok. eng romda cihaz açılıyor. yardımcı olabilecek var mı ne yapılabilir?

merhaba antalyadayım bu işlemi sal yaptırabilirm

Geri
Üst Alt