Yardım Xiaomi Redmi Note 5A IMEI Repair Sorunu

• Konbuyu başlatan Sheldon
  • Başlangıç tarihi
S

Sheldon

Mrb arkadaşlar , bende yurt dışından aldığım resmi note 5a var ( prime değil )

Bu telefona IMEI atmaya çalışıyorum bir türlü IMEI kabul etmiyor,

-Cihaz bootloader açıldı
-Developer rom kuruldu
-Cihaz twrp yüklendi , root yetkisi verildi
-Diag modu arama tuşları ile aktif edilemiyordu adb Shell ile aktif ettim , port acildi
-Dual ime write programı ile IMEI leri girmeye çalıştım yeşil pass yazısı çıkmasına rağmen bir türlü değişmiyor imeiler...

Bundan farklı olarak qcn dosyası ile mi değiştirmeye çalışmalıyım ? Ve bu qcn olayında restore ettikten sonra bazı konularda , telefonun IMEI kısmının partition numaraları ile bozulması gerektiği yazıyordu, bu qcn ile IMEI kısaca nasıl yaparım

Biraz yazı uzun oldu ama benim gibi sonradan yapmak isteyen arkadaşlar için de bilgilendirici olur.

-Cihaz bootloader açıldı
-Developer rom kuruldu
-Diag modu arama tuşları ile aktif edilemiyordu adb Shell ile aktif ettim , port acildi
-Dual ime write programı ile IMEI leri girmeye çalıştım yeşil pass yazısı çıkmasına rağmen bir türlü değişmiyor imeiler...

Bundan farklı olarak qcn dosyası ile mi değiştirmeye çalışmalıyım ? Ve bu qcn olayında restore ettikten sonra bazı konularda , telefonun IMEI kısmının partition numaraları ile bozulması gerektiği yazıyordu, bu qcn ile IMEI kısaca nasıl yaparım

Biraz yazı uzun oldu ama benim gibi sonradan yapmak isteyen arkadaşlar için de bilgilendirici olur.
Cihazın miu sürümü ve android sürümü nedir?

-Cihaz bootloader açıldı
-Developer rom kuruldu

Elinizde BST veya UMT Dongle var mı?

Malesef elimde dediğiniz şeylerden yok , iki tane daha Xiaomi redmi note 4 vardı onlarda sorun olmadan IMEI attım da bunda sorunla karşılaştım , dediğiniz arkadaş, sorunun nedeninde yardımcı olur umarım geldiginde , teşekkürler cevabınız için
2 hanesine de imei yazmanız gerekir. Öyle denediniz mi?

Yada QCN yedek alın sonra aldığınız yedeği saklayın. Kopyasını düzenleyip tekrar cihaza yazmayı deneyin. Sitemizde QCN düzenleme programı var.

Yada QCN yedek alın sonra aldığınız yedeği saklayın. Kopyasını düzenleyip tekrar cihaza yazmayı deneyin. Sitemizde QCN düzenleme programı var.
Evet bu yöntemi gördüm de , direk yedeği alıp , sonra içinde hex ile düzeltip restore edip yükleyecek miyim ? Bazı forumlarda yüklemeden önce cihazda gerekli partition numaralarını silmek gerek diye birşey yazmışlar o yüzden denemedim

Evet bu yöntemi gördüm de , direk yedeği alıp , sonra içinde hex ile düzeltip restore edip yükleyecek miyim ? Bazı forumlarda yüklemeden önce cihazda gerekli partition numaralarını silmek gerek diye birşey yazmışlar o yüzden denemedim
Yedeğini alıp bir deneyin. Olmaz ise o zaman diğer yöntemi denersiniz.

unlock bootloader
twrp+root
Kod:
cd C:/adb

adb devices

adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,adb

ve WriteDualIMEI(W+G_eMMC) ıle yap
Evet bende tam bunlar ile yaptım herşey sorunsuz gitti , port acildi write IMEI de port göründü imeileri yazdım , yeşil pass işareti de geliyor hocam ama imeileri telefona islenmiyor değişmiyor

android sürüm indir ilk yazlım yukle
konu açtı zaman her şey yazın please
sürüm ne ile yapdım nerede hato veriyor......

Geri
Üst Alt