Bilgi Xiaomi Redmi Note 7 Brick Çözümü

trgtsyg1

Üye
Merhaba
Cihaz soft veya hardbirck olduğunda kullanabileceğiniz yöntemi anlatmaya çalışacağım.
Cihaza hiçbir şekilde MiFlash veya Qfil ile yazılım atamadım. Fastboot moda girdiğinde bilgisayar cihazı hiç bir şekilde tanımadı. EDL moda alındığında ise aşağıda paylaştığım hata resimlerine benzer hatalar verdi. Daha sonra farklı işlemler yaparken cihaz komple sustu. Açma kapama tuşuna uzun süreli basıldığında bile cihazda bir tepki olmadı. Bilgisayara bağladığımda ise ekrana görüntü gelmemesine rağmen cihaz kendini otomatik olarak EDL moda attı. En son olarak Miracle Box 2.58 ile yazılım atabildim. İlgili Dosyaları konu altında paylaşıyorum. Benim başıma olay Redmi Note 7 ile geldiği için konuyu buraya açtım. Diğer cihazlarda denemedim. Deneyip sonuç alan olursa konu altına yorum yazarlarsa forumdaki diğer arkadaşlarda en azından bu yöntemi deneyerek çözüme ulaşabilirler.

Gerekli dosyalar;
Miracle Box 2,58

Program Dosyası

Global Rom (Fastboot)
Global Rom

Çin Romu (Fastboot)
Çin Rom

hata21.png

Adsız.png

Hata resimlerini sadece örnek amaçlı paylaşılmıştır. İşlemlerde yapılacak hatalardan dolayı cihazda oluşabilecek problemleden Şahsım ve GSM Türkiye sorumlu değildir.

İşlemlere başlamadan önce ihtiyacınız olan dosyaları yukarıda paylaştığım linklerden ulaşabilirsiniz.

1- Cihazı EDL moda alalım.
2- Miracle Box uygulamasını çalıştıralım. Uygulama çalıştığında aşağıdaki ekrandaki gibi bir resim ile karşılaşacaksınız.

İslem1.png

3- Uygulama açıldıktan sonra Qualcomm sekmesine tıklayalım. Ardından Flashing yazan sekmeye basalım.

İslem2.png

İslem3.png

4- Flashing kısmına tıkladıktan sonra Model yazan sekmeden Universal Qualcomm Method bölümünü seçiyoruz. Ardından port kısmına basarak buradan COMX (Bilgisayarda görünen Qualcomm Q Loader ile yazan) seçeneği işaretliyoruz. Fire Hose seçeneğinin köşesinde bulunan Auto seçeneğindeki kutu içeriğinindeki tik işareti olmayacak şekilde seçiyoruz.
İslem4.png

İslem5.png

İslem6.png

5- Write Flash sekmesinin hemen alt kısmında Programmer, RawProgram ve Patch File seçeneklerini göreceksiniz. Programmer seçeneğinin yan tarafında .... görünen kısma basarak sayfanın üst kısmında paylaştığım Program dosyanını ekliyoruz. Ardından sırasıyla Raw Program kısmına ise indirmiş olduğumuz fastboot rom içerisinde yer alan rawprogram0 isimli dosyayı ve son olarakta Patch File kısmına ise fastboot rom içerisinde yer alan Patch0 isimli dosyayı ekliyoruz.
İslem7.png

İslem8.png

İslem9.png

6- Alt kısımda yer alan EDL Mode ve New Method kutucuklarını işaretliyoruz. Start Button'a tıklayarak işlemlerin tamamlanmasını bekliyoruz.

İslem10.png

İslem11.png

İslem12.png

Ekli dosyalar

• İslem8.png
    İslem8.png
    147.8 KB · Görüntüleme: 186
Son düzenleme:
Emeğine Sağlık

Teşekkürler güzel olmuş

Redmi note 6 için programmer dosyası var mı?

@trgtsyg1, Guzel paylasim olmus ellerine saglik.
1. Test point
2. Patchli sdm660 dosyasi
3. Pil soketini cikarip 15 dk beklerseniz herhangi bir box a ihtiyac duymadan miflash ile yazilim atabilirsiniz :)

Pili cogumuz gozden kaciriyoruz ben denedim ise yariyor.

@trgtsyg1, Guzel paylasim olmus ellerine saglik.
1. Test point
2. Patchli sdm660 dosyasi
3. Pil soketini cikarip 15 dk beklerseniz herhangi bir box a ihtiyac duymadan miflash ile yazilim atabilirsiniz :)

Pili cogumuz gozden kaciriyoruz ben denedim ise yariyor.
Cihazım edl modda zaten ama yinede yapmam lazım olur mu? Redmi note 6 pro için arkadaşımızın verdiği programmer dosyasını kullanırsam problem olur mu?

Cihazım edl modda zaten ama yinede yapmam lazım olur mu? Redmi note 6 pro için arkadaşımızın verdiği programmer dosyasını kullanırsam problem olur mu?
Bilgisayar com portta goruyor mu telefonu...sdm660 programmer kullanirsaniz sikinti olmaz.

Burada noktalar.

redmi note 6 pro test points_LI.jpg
redmi note 6 pro test points_LI.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt