Bilgi Xioami Red mi 5 Yazılım yükleme

sontecrube

Üye
Merhaba Hayırlı işler Arkadaşlar;
Öncelikle Burada Anlatılan işlemden ben sorunsuzca yazılım yüklemesi gerçekleştirdim. ama deneyip denememk size kalmış.
Ben ve GSMTURKEY ekibi Doğacak sorunlardan sorumlu değiliz.

Bugün sizlere Xioami Red mi 5 cihazımızın Kilidini açıp daha sonra Yazılım aramadan nasıl yazılım yüklenir onu anlatacağım.
Öcelikle Cİhazımızın unlock kilidinin açık olması gerekiyor. Cihazın durumunu bilmiyorsanız
Ayarlar>>Telefon hakkında>>MIUI sürümü'ne 7 kez dokunarak geliştirici seçenekleri açıyoruz. Daha sonra
Ayarlar>>Ek ayarlar>>Geliştirici seçenekler>>Mi kilir açma durumu'nu tıklayarak cihazınızın kilitli olup olmadığını kontrol edebilirisiniz.
Cihazınız Kilitliyse
Öncelikle kendinize bir Mİ hesabı oluşturmanız gerekli Mi hesabını Eposta ile doğrulayıp Telefon numarası eklemeniz gerekli
Daha sonra bu hesabı Telefonun ayarlarından Hesaplar kısmından mi hesabını giriş yapıp Telefonla eşleştirmeniz gerekli. Sonra
inrernetten ''Mi unlocuk'' proğramını indirin ve Mi hesabınızla proğrama giriş yapın. Daha sonra Unlock yazan Butona tıklayarak Tamamlanmasını bekleyin
Tüm aşamalar tamamlandığında Kilit kalkacaktır

Şimdi gelelim Yazılım yüklemeye
Öncelikle aşağıdaki linkten Mi Flash Pro 'yu ve Driverlerip kuruyoruz

Tavsiye - MiFlash Pro Profesyonel Xiaomi Aracı

Öncelikle Proğrama Mi hesabımızla giriş yapıyoruz.

1.jpg

Home yazan sekmeden cihazınızın Modelini seçiyoruz

2.jpg

Daha sonra ''ROM Packages'' Yazan sekmeden Telefonunuza uygun ROM'u ister RECOVERY 'den ister Fastboot 'dan yükleme yapmak için
gerekli yazılımı Altta Download yazan yerden indiriyoruz. Ben Fastboot yazılımını indirdim.
İndirme işlemi bittiğinde ''Statüs'' kısmında Resimdeki gibi ''Downloaded'' yazıyor

3.jpg

İndirilen yeri Resimdeki gibi Görebiliriz.

Daha sonra ''Mi Flash' sekmesini tıklıyoruz
Telefonumuzu kapatıp 10 saniye beklediklten sonra Ses kısma (-) tuşuna basılı tutarak Açma Tuşunu basılı tutuyoruz.
Telefonumuz FastBoot modunda açılacak. Telefonu usb kablosuyla PC ye bağlıyoruz

5.jpg

Mi flash sekmesini tıkladığımızda yukardaki yeni TOOL açılıyor
''refresh' yazan yere tıklayarak Cihazın Portunu görmesini sağlıyoruz. Daha sonra

6.jpg

''select'' yazan yere tıklayarak indirilen klasörün yolunu gösteriyoruz. Daha sonra Alttaki ''Clean all'' seçeneğini işaretliyoruz.
(Mutlaka işaretliyoruz. işaretlemezsek telefon bricik olur)

7.jpg

Ve ''Flash'' yazan butona tıklayarak Yazılımı başlatıyoruz.

Not: Yazılım yüklemesi bitince Cihaz kendini yeniden başlattığı için ''Flasing'' yazan yerde Port bağlantısı kesildi hatası veriyor.
onu sorun etmeyin. Yazılım işlemimiz tamamlanıyor.

Ekli dosyalar

• 6.jpg
    6.jpg
    164.3 KB · Görüntüleme: 9
  • 6.jpg
    6.jpg
    161.8 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Merhaba Hayırlı işler Arkadaşlar;
Öncelikle Burada Anlatılan işlemden ben sorunsuzca yazılım yüklemesi gerçekleştirdim. ama deneyip denememk size kalmış.
Ben ve GSMTURKEY ekibi Doğacak sorunlardan sorumlu değiliz.

Bugün sizlere Xioami Red mi 5 cihazımızın Kilidini açıp daha sonra Yazılım aramadan nasıl yazılım yüklenir onu anlatacağım.
Öcelikle Cİhazımızın unlock kilidinin açık olması gerekiyor. Cihazın durumunu bilmiyorsanız
Ayarlar>>Telefon hakkında>>MIUI sürümü'ne 7 kez dokunarak geliştirici seçenekleri açıyoruz. Daha sonra
Ayarlar>>Ek ayarlar>>Geliştirici seçenekler>>Mi kilir açma durumu'nu tıklayarak cihazınızın kilitli olup olmadığını kontrol edebilirisiniz.
Cihazınız Kilitliyse
Öncelikle kendinize bir Mİ hesabı oluşturmanız gerekli Mi hesabını Eposta ile doğrulayıp Telefon numarası eklemeniz gerekli
Daha sonra bu hesabı Telefonun ayarlarından Hesaplar kısmından mi hesabını giriş yapıp Telefonla eşleştirmeniz gerekli. Sonra
inrernetten ''Mi unlocuk'' proğramını indirin ve Mi hesabınızla proğrama giriş yapın. Daha sonra Unlock yazan Butona tıklayarak Tamamlanmasını bekleyin
Tüm aşamalar tamamlandığında Kilit kalkacaktır

Şimdi gelelim Yazılım yüklemeye
Öncelikle aşağıdaki linkten Mi Flash Pro 'yu ve Driverlerip kuruyoruz

Tavsiye - MiFlash Pro Profesyonel Xiaomi Aracı

Öncelikle Proğrama Mi hesabımızla giriş yapıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 8660
Home yazan sekmeden cihazınızın Modelini seçiyoruz

Ekli dosyayı görüntüle 8661
Daha sonra ''ROM Packages'' Yazan sekmeden Telefonunuza uygun ROM'u ister RECOVERY 'den ister Fastboot 'dan yükleme yapmak için
gerekli yazılımı Altta Download yazan yerden indiriyoruz. Ben Fastboot yazılımını indirdim.
İndirme işlemi bittiğinde ''Statüs'' kısmında Resimdeki gibi ''Downloaded'' yazıyor

Ekli dosyayı görüntüle 8662
İndirilen yeri Resimdeki gibi Görebiliriz.

Daha sonra ''Mi Flash' sekmesini tıklıyoruz
Telefonumuzu kapatıp 10 saniye beklediklten sonra Ses kısma (-) tuşuna basılı tutarak Açma Tuşunu basılı tutuyoruz.
Telefonumuz FastBoot modunda açılacak. Telefonu usb kablosuyla PC ye bağlıyoruz

Ekli dosyayı görüntüle 8663
Mi flash sekmesini tıkladığımızda yukardaki yeni TOOL açılıyor
''refresh' yazan yere tıklayarak Cihazın Portunu görmesini sağlıyoruz. Daha sonra

Ekli dosyayı görüntüle 8666
''select'' yazan yere tıklayarak indirilen klasörün yolunu gösteriyoruz. Daha sonra Alttaki ''Clean all'' seçeneğini işaretliyoruz.
(Mutlaka işaretliyoruz. işaretlemezsek telefon bricik olur)

Ekli dosyayı görüntüle 8667
Ve ''Flash'' yazan butona tıklayarak Yazılımı başlatıyoruz.

Not: Yazılım yüklemesi bitince Cihaz kendini yeniden başlattığı için ''Flasing'' yazan yerde Port bağlantısı kesildi hatası veriyor.
onu sorun etmeyin. Yazılım işlemimiz tamamlanıyor.
bişey sorabilirmiyim bu fotografları pcden nasıl çekiyorsun bi program varmı acaba

bişey sorabilirmiyim bu fotografları pcden nasıl çekiyorsun bi program varmı acaba
Klavyede '' PrtSc SysRq'' tuşuna bastığımızda komple ekran görüntüsünü kopyalıyor. Daha sonra Paint'e girip yapıştırı tıkladığımda görüntüyü oraya aktarmış oluyorum ve bana lazım olan pencereyi önce çizerek seçip sonra kesip yeni bir Paint sayfasına yapıştırıyorum ve masa üstüne farklı kaydediyorum

Geri
Üst Alt